DOMARE

Jessica Olsson


Utbildad år 2013


Malou Hallström


Utbildad år 2017


Maria Elgström


Utbildad år 2013

Sofia Wahlmark


Utbildad år 2017


Caroline Olsson


Utbildad år 20**

Moa Alvkäll


Utbildad år 2018


Gårdsnamn i klubben

 

Följande gårdsnamn finns registrerade i Kalmarortens Kaninhoppare:

 

Backens Kaningård

Blomdalens Kaningård

Butterfly's Kaningård

Djursviks Kaningård

Kringlans Kaniner

Kopparlyckans Hoppkaniner

Lavendulas Hoppkaniner

Lindsholmens Hoppkaniner

Speros Hoppkaniner

Tingelings Kaningård

Ödegårdens Hoppkaniner

Ölandstokens Hoppkaniner

 

Foto: Cajsa Engström

Utmärkelser i klubben.

 

Här finner du de olika utmärkelserna som vi delar ut i klubben.

 

 

Årets pinnplockare:

2007: Laylock's Donatella Versace

2008: Paradisets Joham

2009: Princess of Darkness

2010: Flamencos Leo Youngi

2011: Laylock's Pulp Fiction by Miramax

2012: Flamencos Golden Julie

2013: Snöflingans Skydancer

2014: Djursviks Sju Sjuka Sjömän

2015: Djursviks Flyg Fula Fluga

2016: Ringmurens We Are What We Are

2017: Miss Pinky's Chocolate Chip

 

Vinnare av Skälbyracet:

1998 Vävra's Mysak

1999 Pontus

2000 Tarzan

2001 Grey

2002 Dumle

2003 Gunnar

2004 Silferdalens Ludo

2005 Silferdalens Ludo

2006 Pontus

2007 Inställt

2008

2009 Combination's Born to be Keen

2010 Man in Bangs

2011 Ester Girl                                                                                            

2012 Lövets Taken by the Sea                                                                                           

2013 Djursviks Sex laxar i en laxask

2014 Silverados Sweet As Sugar

2015 Amulettens Puncak Jaya

2016 Inställt

2017 Tingelings Cute As My Aunt

 

Vinnare av Ödegårdens Cup:

2013 Minna

2014 Djursviks Flyg Fula Fluga

2015 Junior 9609

2016 Riverruns Jedi Starfighter

2017 Annerdals Doop The Savior

 

Vinnare av Annerdals Cup:

2014 Dangerous Cubone

2015 Annerdals Lost in Fantasy

2016 Björklövets Double Stuff

2017 Ultimate's Rockin Rio